wtorek, 13 czerwca 2017

POSTAW NA SWOIM !

Ezoterycznie i nie tylko
Co jest potrzebne, żeby życie stało się lekkie, miłe i przyjemne? Może... wiedza, jak nie dać się wpuścić w maliny ani zrobić w konia; jak jednym zdaniem uciąć głupią dyskusję; jak przekonywać ludzi do swojej opinii i nakłaniać, żeby robili to, co tobie odpowiada; jak zdobywać przyjaciół i wpływać na to, co ludzie o tobie myślą. Krótko mówiąc, dobrze byłoby, gdyby wszystko szło po twojej myśli. 
Kolejna książka, którą chciałabym polecić. 
W tej książce znajdziemy praktyczne psychologiczne porady jak działać, jak się zachowywać, co mówić przy okazji problemów z jakimi się spotykamy na codzień. Dzięki tej książce zrozumiemy jakie intencje mają ludzie z naszego otoczenia i kogo tak naprawdę możemy nazwać przyjacielem. 
Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego zestawu strategii psychologicznych wynik każdego spotkania będzie dla ciebie przewidywalny, a rozmowa potoczy się po twojej myśli. W poradniku są przedstawione mechanizmy rządzące ludzką psychiką i nie są to sztuczki, które raz działają a raz nie. Te taktyki pozwolą ci przejrzeć, przechytrzyć i wymanewrować w pole każdego, kogo zechcesz. Zawsze i wszędzie. Sprawią też, że inni będą robili to, co zechcesz.


A teraz popłyńmy po rozdziałach książki: POSTAW NA SWOIM Niech inni robią to, co zechcesz Davida J. Liebermana.

CZĘŚĆ I
JAK SPRAWIĆ, DY WSZYSCY CIĘ LUBILI,
KOCHALI I PO PROSTU BYLI TOBĄ ZACHWYCENI!

Rozdział 1
Spraw, by każdy cię polubił... gdy tylko tego zapragniesz

Pamiętaj też o tym, że, jak wynika z badań psychologów, osoba, którą lubimy, bardziej nam się podoba. I odwrotnie - bardziej lubimy ludzi, których uważamy za przystojnych i po- ciągających.
1. PRAWO KOJARZENIA
.... kiedy będziesz pojawiać się w doświadczeniu jakiejś osoby równocześnie z przyjemnymi bodźcami, to zacznie cię ona kojarzyć z uczuciem przyjemności.
2. EFEKT CZĘSTEJ EKSPOZYCJI
... im więcej mamy z kimś kontaktów, tym częściej i tym silniejsza wywiązuje się sympatia.
3. PRAWO WZAJEMNOŚCI
... bardziej lubimy ludzi, którzy nas lubią.
4. PODOBIEŃSTWA
... bardziej lubimy ludzi, którzy są podobni do nas i mają podobne zainteresowania. 
Wspólnie przeżyte trudne chwile z reguły umacniają więź między ludźmi.
5. JAK SIĘ Z TOBĄ CZUJE
Uczucia danej osoby wobec ciebie zależą w wielkiej mierze od tego, jak się czuje w twoim towarzystwie.
6. DOBRE STOSUNKI
Dobre stosunki umacniają zaufanie i budują psychologiczne mosty. Rozmowa jest bardziej pozytywna, gdy ludzie się wzajemnie rozumieją.
7.  UZYSKAJ COŚ OD NIEGO
Badania nad ludzką naturą dowodzą, że mniej lubimy osoby, którym wyrządziliśmy krzywdę.
8. TO TYLKO CZŁOWIEK
Bardziej lubimy ludzi, którym zdarzy się popełnić jakieś głupstwo albo niezręczność.
9. POZYTYWNE NASTAWIENIE
Szukamy, lubimy i podziwiamy ludzi widzących świat w jasnych barwach, optymistów, którzy akceptują i kochają życie.

Rozdział 2
Bądź atrakcyjną osobą

1. POBUDZENIE EMOCJONALNE
2. RUCHY
3. SPOJRZENIE W OCZY
Czy wiesz o tym, że spojrzenie w oczy może sprawić, że ktoś się w tobie zakocha?
4. PRAWO KONTRASTU I KOJARZENIA
5. POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI I ATRAKCYJNOŚCI
6. PRAWO WZAJEMNOŚCI

Rozdział 3
Wywieraj fantastyczne pierwsze wrażenie

Uśmiech! Uśmiech komunikuje cztery zasadnicze sprawy: pewność siebie, zadowolenie, entuzjazm i przede wszystkim akceptację.

Rozdział 4
Bądź górą w każdej relacji

DOSTĘPNOŚĆ
Ludzie chcą tego, czego mieć nie mogą. Będąc zawsze dostępnym, obniżasz swoją wartość.
Zasada „im rzadsze, tym cenniejsze" ma znaczenie we wszystkich dziedzinach naszego życia, a tutaj tym bardziej. To, czego jest pod dostatkiem, często bywa niedoceniane, a to, co trudne do zdobycia - przeceniane.
PERSPEKTYWA
Podstawą udanego związku jest zdrowe spojrzenie. Gdy czerpiemy radość i szczęście tylko z jednego źródła, mamy skłonność, aby przeceniać jego wartość i wagę. Sensu życia należy szukać poza związkiem z daną osobą, by nie stała się dla nas „całym światem". Poczucie spełnienia w innych dziedzinach życia jest ważne, bo pozwala zachować panoramiczną perspektywę i nie być zależnym od czyichś uczuć jako jedynego źródła satysfakcji.
NAMIĘTNOŚĆ
... nie doceniamy tego, co uważamy za pewne. Dlatego ludzie z reguły są w życiu nie- szczęśliwi. Zawsze chcą więcej; nigdy nie są wdzięczni za to, co mają.
JAK SIĘ PRZY TOBIE CZUJE
Podstawą sympatii jest to, jak się dana osoba przy tobie czuje.

Najkrótsza droga do utraty wpływu i osoby, którą lubisz, to postępować odwrotnie, niż to opisuję powyżej. To znaczy: być na 100% dostępną, nie widzieć świata poza wybrańcem, usunąć ze związku najmniejszy cień niepewności i nie mówić mu miłego słowa. Rób to, a możesz być pewna, że szybko zaczniesz się umawiać na randki z kimś, za kim wcale nie przepadasz. A ten ktoś będzie wierny jak pies, bo będziesz robić wszystko, co trzeba, by do tego doprowadzić.
Ludzie chcą tego, czego nie mogą mieć i bardziej chcą tego, na co muszą pracować. Jeżeli byłaś łatwo osiągalna, to prawdopodobnie szybko cię sobie odpuści. Jeżeli brak ci równowagi w życiu, będziesz widzieć wasz związek w zniekształconej perspektywie. Równowaga zapewnia zdrowe spojrzenie, a ono pozwala podejmować trafniejsze decyzje dotyczące związku.

Kiedy znika element niepewności, twoja obecność staje się pewnikiem, przez co tracisz na wartości. Wprowadź element niepewności, a namiętność natychmiast zapłonie świeżym płomieniem. Staraj się od czasu do czasu o lek- kie ukłucie wątpliwości, jeśli czujesz, że druga strona jest zanadto ciebie pewna.

Rozdział 5
Spraw, by wszyscy cię cenili
...jeżeli nie znasz swojej ceny, oszacuje ją ktoś inny.

Rozdział 6
Niezależnie od sytuacji zachowaj spokój i pewność siebie

CZĘŚĆ II
JAK NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ, OSZUKAĆ, WYKORZYSTAĆ ANI OKŁAMAĆ

Rozdział 7
Sześciopunktowy test na rozpoznawanie prawdziwych przyjaciół

Czasem trudno nam odróżnić farbowane lisy od prawdziwych przyjaciół.
♦ Zainteresowanie
♦ Lojalność
♦ Duma
♦ Szczerość
♦ Szacunek
♦ Ofiara
Jeżeli twoja przyjaciółka/przyjaciel zaliczy co najmniej cztery punkty testu, to prawdopodobnie masz w niej/nim oddaną duszę, na którą możesz liczyć.

Rozdział 8
Prawda czy fałsz?

Rozdział 9
Nie daj sobą manipulować
Od sypialni po salę konferencyjną, manipulacja opiera się na siedmiu zabójczych chwytach, apelujących do naszych uczuć.

• Poczucie winy: „Jak możesz tak mówić? Bardzo mnie boli twój brak zaufania. Nie poznaję cię".
• Onieśmielenie: „Co z tobą? Nie możesz się zdecydować? Nie wierzysz, że sobie poradzisz?".
• Miłość własna: „Wiem, że nie jesteś głupi. Nie próbował- bym cię wykiwać. To nie miałoby sensu, bo i tak natychmiast byś mnie przejrzał".
• Strach: „Zdajesz sobie sprawę, że jeśli to zrobisz (lub »jeśli tego nie zrobisz«), to wszystko przepadnie. Mam nadzieję, że wiesz, na co się decydujesz. Nigdzie nie uzyskasz lepszych warunków. To twoja ostatnia szansa, żeby wszystko się dobrze ułożyło; czemu wolisz ryzykować kłopoty?".
• Ciekawość: „Słuchaj, żyje się tylko raz. Spróbuj. Jak ci się nie spodoba, zawsze możesz wrócić do starego układu.
• Pragnienie bycia lubianym: „Myślałem, że jesteś facetem z jajami. Wszyscy się tego po tobie spodziewali. Jak nie przyjdziesz, będą rozczarowani. No chodź, nikt nie lubi, jak ktoś daje ciała. To będzie dla ciebie okazja, żebyś pokazał, że jesteś gość".
• Miłość: „Nie pytałbyś, gdybyś mnie kochał. Oczywiście, że chodzi mi wyłącznie o twoje dobro. Nie oszukiwałabym cię. I tak naprawdę świetnie to wiesz, prawda? Może nam być cudownie razem, jeśli tylko się zgodzisz i zechcesz się przekonać, jakie cuda kryje dla nas w zanadrzu przyszłość".

Patrz, słuchaj i oceniaj obiektywnie - nie tylko słowa, ale i przesłanie. Manipulacja nie odwołuje się do faktów. Kiedy ktoś próbuje grać na twoich emocjach, zdystansuj się na chwilę do swoich uczuć i uważnie się przyjrzyj - osobie i komunikatowi. Gdy rozpoznasz któryś z powyższych chwytów, zatrzymaj się i oceń sytuację trzeźwym okiem. Nie śpiesz się, nie daj się popędzać i nie daj się powodować emocjom. Poczekaj i obiektywnie przeanalizuj fakty, bo inaczej spryciarz powiedzie cię na sznurku, dokąd zechce.

Rozdział 10
Nie daj się nabrać

Rozdział 11
Nie daj się wykorzystywać

Rozdział 12
Nie daj się zwieść pozorom
Wydobycie z człowieka prawdziwej opinii często bywa trudne. Ludzie z różnych powodów mijają się z prawdą, np. nie boją się powiedzieć, co myślą, żeby nie podpaść, albo nie chcą cię urazić.

CZĘŚĆ III
JAK ZAPANOWAĆ NAD SYTUACJĄ I SKŁONIĆ KAŻDEGO, BY ZROBIŁ, CO CHCESZ
Sukces najczęściej wynika z umiejętności wpływania na postawy, przekonania i poglądy ludzi. Nie mówię o manipulacji, tylko o stosowaniu właściwych strategii psychologicznych. To wielka różnica.

Rozdział 13
Jak kogoś skłonić do natychmiastowego działania
Narzędziami, które pozwolą ci pokierować zachowaniem i myślami innych ludzi, będą twoje własne słowa i twoje działania.

1. OGRANICZ MOŻLIWOŚCI
2. WYZNACZ OSTATECZNY NIEPRZEKRACZALNY TERMIN
3. WYKORZYSTAJ PRAWO BEZWŁADNOŚCI
4. SPEŁNIAJĄCE SIĘ PRZEWIDYWANIA
5. PRZETWARZANIE INFORMACJI
6. DODATKOWA ATRAKCJA

Rozdział 14
Jak skutecznie przekonywać
Pamiętaj, że entuzjazm jest zaraźliwy. Jeżeli nie okażesz zapału do pomysłu, nie spodziewaj się, że przekonasz do niego innych.

Rozdział 15
Co robić, by ludzie dotrzymywali słowa

Rozdział 16
Jak przekonać upartą osobę do zmiany zdania

Rozdział 17
Jak kogoś skłonić do wyświadczenia przysługi

Rozdział 18
Psychologiczne tajniki przywództwa
Doskonali liderzy zdobywają zaufanie i poparcie ludzi, bo w pełni się z nimi utożsamiają. Interesy ludzi w naturalny sposób zyskują, bo stają się interesami przywódców" (Wing, 1986). Aby osiągnąć identyfikację, nie możesz się izolować, lecz musisz pozostać jednym z „naszych".
POKORA
Wbrew temu, co się często myśli, to nie wybujałe ego czyni liderów wielkimi. Rządy ego są rządami gniewu i strachu, ale też kończą się wraz z nimi.
STYL
Najskuteczniejszy styl wywierania wpływu i sprawowania przywództwa można określić jednym słowem: prostota.
OSOBISTE ODDZIAŁYWANIE
Po pierwsze nigdy nie myl żarliwości z autorytetem. Nie bądź otwarcie emocjonalna. Emocje przekonują, co jest w porządku, ale nie stwarzają wokół ciebie atmosfery pewności siebie i autorytetu. Emocjonalni liderzy są wiarygodni, ale ludzie nie bardzo chcą iść w ich ślady. Po drugie, nigdy nie podnoś głosu, bo stracisz szacunek podwładnych. Skoro nie potrafisz panować nad sobą, to znaczy, że nie potrafisz panować nad innymi. Im głośniej będziesz krzyczeć, tym mniej ludzie będą cię słuchać. Po trzecie, okazuj wszystkim szacunek. Lekceważąc ludzi, nie demonstrujesz swojej wielkości, ale raczej małość. Natomiast oddając każdemu, co mu się należy, zyskujesz coś o absolutnie zasadniczym znaczeniu dla każdego przywódcy: charyzmę! Ta trudno uchwytna właściwość pojawia się, kiedy pokazujesz ludziom, że oni są wspaniali, a nie wtedy, gdy demonstrujesz im, jaka ty jesteś wspaniała. Ludzie podążają za kimś, kto budzi w nich poczucie, że są dobrzy i cenni, a nie za kimś, kto sprawia, że czują się marni i nieważni. Wielki przywódca nie stara się wzbudzać w ludziach wiary w siebie, lecz raczej uczy ich wierzyć we własne siły.

Rozdział 19
Zasady zrozumiałego wyjaśniania

Rozdział 20
Jak zaprowadzić rządy mniejszości
Jak postawić na swoim, gdy wszyscy chcą iść w drugą stronę

Rozdział 21
Jak pogodzić i zjednoczyć grupę oraz skłonić ludzi do współpracy

CZĘŚĆ IV
JAK WYGRAĆ KAŻDĄ RYWALIZACJĘ: JAK ZDOBYĆ POŻĄDANĄ POSADĘ, OSOBĘ I KAŻDĄ INNĄ STAWKĘ

Nawet w kontaktach z dobrymi, uczciwymi i szlachetnymi ludźmi zdarzają się sytuacje, gdy musimy wybierać - on albo ja.

Rozdział 22
Jak zwyciężyć w każdej konkurencji
Strategie pozwalające wygrać zawsze i z każdym
Chcąc wygrać, nie musisz być najlepszy ani najsprytniejszy, po prostu musisz zrobić, co trzeba.

R o z d z i a 23
Podstawowy błąd życiowy większości ludzi
i zarazem największy błąd hazardzistów/graczy!

CZĘŚĆ V
JAK ŻYĆ LEKKO, MIŁO I PRZYJEMNIE: JAK ZAWSZE WYJŚĆ NA SWOJE I JAK WYBRNĄĆ NAWET Z NAJBARDZIEJ IRYTUJĄCYCH, FRUSTRUJĄCYCH I TRUDNYCH SYTUACJI

Rozdział 24
Co zrobić, żeby każdy szybko oddzwonił
Zostaw wiadomość, która będzie zawierała wyrazy twojej wdzięczności, ale tak sformułowane, żeby nie było wiadomo, o co chodzi. Ciekawość jest podstawowym składnikiem ludzkiej natury i pierwszym odruchem adresata będzie dowiedzieć się, w jakiej właściwie sprawie dzwonisz.

Rozdział 25
Jak uzyskać wybaczenie - cokolwiek zrobisz

Rozdział 26
Jak przekazać złą wiadomość
Co zrobić, żeby adresat jak najlepiej zniósł złe wieści

Rozdział 27
Jak odzyskać cokolwiek się pożyczyło - szybko i bez dyskusji

Rozdział 28
Powiedz „nie" i nie czuj się winna

Rozdział 29
Jak przemienić gruboskórną i wstrętną osobę w najlepszego przyjaciela
Pozyskaj sobie kogokolwiek zechcesz!

Rozdział 30
Jak ukręcić łeb plotce, nim zaszkodzi twojej reputacji

Rozdział 31
Jak w jednej chwili przerwać napaść słowną
Oprzyj się odruchowi nakazującemu obronę. Jeżeli to jego problem, nie bierz go na siebie! Dynamika psychologiczna dramatycznie się zmienia z chwilą, gdy użyjesz słów „ja" lub „mnie". Wtedy staje się to sprawą między tobą i nim.

Rozdział 32
Jak jasno stawiać sprawy

Rozdział 33
Jak radzić sobie ze skargami i zażaleniami
Ktokolwiek marudzi, przestanie!

Rozdział 34
Jak z miejsca ułagodzić zazdrośnika

Rozdział 35
Jak zasięgać rady

Rozdział 36
Jak krytykować, nie sprawiając przykrości

Rozdział 37 
Jak zdobyć zaufanie i uzyskać wyznanie w dowolnej kwestii

Rozdział 38
Jak radzić sobie z niewygodnymi i głupimi pytaniami (uwagami)
Jak zmusić kogoś, żeby się od ciebie odczepił, i jak być górą w każdej sprzeczce

Rozdział 39
Tylko dla rodziców
Jak zrobić z dzieci anioły!

Rozdział 40
Jak się ratować przed napaścią lub próbą gwałtu
Wskazówki, które mogą uratować ci życie

Mam nadzieję, że rozbudziłam ciekawość i chęć zapoznania się z radami zawartymi w tej książce. Można ją poniżej:


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za zamieszczenie komentarza. Twój komentarz ukaże się po zatwierdzeniu przez administratora.
Tymczasem, poczytaj sobie małe co nieco, albo poszukaj... innego bloga, odpowiedniego dla Ciebie w treści i formie.
Cieplutko pozdrawiam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...