Pokazywanie postów oznaczonych etykietą KOCHAM CIĘ. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą KOCHAM CIĘ. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 4 maja 2017

Świat mówi: KOCHAM CIĘ

Dzisiaj chciałabym polecić książkę, która jest częścią KURSU POZYTYWNEGO MYŚLENIA. Napisała ją pani Beata Pawlikowska: Świat mówi: KOCHAM CIĘ.
Jestem łasa na książki, które pomagają żyć i które ukierunkowują nas pozytywnie. 
Tą pozycję zakupiłam akurat w BIEDRONCE. Zdarzyło mi się znaleźć w tym dyskoncie sporo fajnych pozycji, które z ogromną przyjemnością czytam. 
Dlaczego ją polecam? Powód jest banalny. Nie zawsze mamy ochotę przebijać się przez "ciężkie" pozycje, dochodzić do głębi problemu na zasadzie analiz psychologicznych. Niekoniecznie potrzebujemy do spodu zrozumieć problem, najistotniejsze, aby z niego po prostu wyjść.
Bywa też, że rozgrzebiemy problem, wydobędziemy go na wierzch, a potem... nie potrafimy go zamknąć. Żyjemy wciąż tym problemem i czujemy się coraz gorzej i gorzej. I bez psychologa ani rusz.
A prawda jest taka: że nic na siłę!!!!
JA NIC NIE MUSZĘ
Każdy z nas może zmienić swoje życie!!!! Najważniejsze, to trafić na dobrego nauczyciela.

sobota, 9 kwietnia 2011

Najważniejsze - pokochać siebie

Najważniejsze jest pozytywne podejście do życia.
Czasem bardzo trudno wzbudzić w sobie pozytywne uczucia, kiedy nic nam się nie układa i odnosimy wrażenie, że cały świat jest przeciwko nam.
A tak naprawdę to są tylko nasze odczucia, nasze myśli. To one powodują, że widzimy świat jako brzydki, nie przychylny nam, okropnie zły.
Swoimi negatywnymi myślami, przyciągamy do swojego życia niedobrych, wykorzystujących nas ludzi, niekorzystne dla nas sytuacje i problemy.

Każda nasza myśl, tworzy naszą przyszłość. Nie twórzmy sami sobie złej, smutnej przyszłości.
Zmieńmy nasze myśli.

Ale jak je zmienić?
Może na początek zacznijmy od pokochania wszystkich ludzi i co najważniejsze...siebie.

Jak to zrobić?

Zacznijmy od prostych słów, które skierujmy do siebie, a potem kolejno do innych ludzi:

Kocham Cię, jestem z Tobą, Kocham Cię.

Te jakże proste słowa, potrafią zdziałać cuda.
Nie marnujmy czasu. Zacznijmy już dziś, tu i teraz kochać siebie - takimi jakimi jesteśmy, ze wszystkimi swoimi wadami, kłopotami, czarnowidztwem.

Pokochajmy siebie takimi jakimi jesteśmy.

Zacznijmy powoli i systematycznie zmieniać naszą przyszłość.

A kluczem do tego jest Miłość.

KOCHAM CIĘ, JESTEM Z TOBĄ.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...