| źródło rytm natury |
Czy magia działa? Czy astrolog potrafi przewidzieć przyszłość? Czy tarocista potrafi prawidłowo odczytać przyszłe wydarzenia? Jak to naprawdę jest, z tą ezoteryką? Badam, zgłębiam, szukam, sprawdzam. I walczę w ogrodzie... bo ogród to moje drugie hobby. Eksperymentuję, kombinuję tworzę. Cieszy moje oko każda roślinka, każdy kwiatek.🧡🧡🧡
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą księżyc. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą księżyc. Pokaż wszystkie posty
niedziela, 2 stycznia 2022
środa, 28 marca 2018
Zima na WIELKANOC - PEŁNIA KSIĘŻYCA
WAŻNE!!!
Wkrótce PEŁNIA KSIĘŻYCA.
Dokładnie 31 marca o godzinie 14.36. KSIĘŻYC będzie w znaku WAGI,
a SŁOŃCE w znaku BARANA.
|
Nie lubię zimy. Nic dziwnego, urodziłam się w miesiącu letnim. A tu jakoś ku prawdziwej wiośnie się nie ma. Jakiś czas temu moje umęczone siedzeniem w domu, bratki i prymulki wylądowały w ogródku, prawie rozkwitłe podhodowane w domku tulipany również, a dzisiaj nawet nie mogę nacieszyć nimi oka, bo śnieg je zasypał równo. Za chwilę będzie kwiecień, a jak tu pracować w ogrodzie? Jak szykować grządki, jak siać? No, nie da się, po prostu się nie da. Tunel foliowy wciąż nie rozłożony, czeka w warsztacie na odpowiedni moment, w sensie temperatury... a tu, ledwie słoneczko trochę pogrzeje, to znowu mamy minusowe temperatury. Porąbało się, normalnie. Zastanawiam się czy aby śniegu nie będziemy mieli w maju?
środa, 6 września 2017
MAGIA KSIĘŻYCA - co powinniśmy wiedzieć?
Łatwo zauważyć, że ostatnio sporo postów o magii pojawiło się na blogu. A to, dlatego, że ogólnie, za bardzo skupiłam się jedynie na tarocie i kartach. Sam blog, ma miano Ezoterycznie i nie tylko, a skoro nie tylko, to powinno się pojawić więcej tematów. Tarot jak najbardziej, wróżby jak najbardziej, ale małe co nieco, o magii - nie zaszkodzi. Czy rzeczywiście MAGIA jest taka skuteczna? Tego potwierdzić, niestety nie mogę. Przyznaję natomiast, że HUNA, przez niektórych nazywana systemem przez drugich MAGIĄ - jak najbardziej, działa!!!!
niedziela, 3 września 2017
MAGIA W PEŁNI KSIĘŻYCA
KSIĘŻYC bardzo mocno na nas wpływa, szczególnie wtedy, gdy jest w PEŁNI. Jesteśmy wtedy niespokojni, podminowani, źle śpimy. Szczególnie uaktywniają się lunatycy. A skoro KSIĘŻYC tak mocno na nas działa, to również najmocniej działa magia PEŁNI KSIĘŻYCA. Pisałam ostatnio o magii i rytuałach, które są odpowiednie dla NOWIU KSIĘŻYCA. Rytuały w czasie NOWIU
środa, 23 sierpnia 2017
WIELKIE PORZĄDKOWANIE..
Utknęłam na segregacji etykiet. Poprawiam i przeprawiam, bo spora ich ilość jest bez sensu. Niepotrzebne określenia, masa błędów. Jest co robić, a robić trzeba to, niestety ręcznie. Postów mam sporawo, a pierwsze z nich datują się na rok 2010. Faktem jest, że niektóre są po prostu krótkimi wpisami, ale jednak są i robią ilość, chociaż o jakości mówić trudno.
poniedziałek, 21 sierpnia 2017
Rytuały w czasie NOWIU
Dzisiaj, dokładnie 0 20.31 mamy nów KSIĘŻYCA. NÓW to przysłowiowy punkt ZERO, od którego możemy zacząć wprowadzanie nowych rzeczy do naszego życia.
Wszak po NOWIU, KSIĘŻYCA zaczyna przybywać, więc, niech przybędzie!!! Ja nazywam ten czas: czasem otwartych drzwi dla przybycia: pieniędzy, dostatku, zdrowia lub miłości.
W czasie NOWIU przeprowadzamy również RYTUAŁY OCZYSZCZAJĄCE.
czwartek, 3 sierpnia 2017
TĘSKNOTA w kartach TAROTA
Jest wiele kart, które wskazują na tęsknotę. Tęsknić możemy różnie. Możemy oddawać się marzeniom i popłakiwać cichutko w domowym zaciszu. Możemy popaść w głęboką depresję, poddać się obsesji, nachalnie emablować byłego partnera czy partnerkę. Jedne karty tęsknią bardziej, inne mniej. Jak tęsknią poszczególne karty?
Bez wątpienia najbardziej tęskni - KSIĘŻYC.
To najbardziej tęskniąca karta. To cierpienie w ciemnościach w których, gdzieś w tym mroku beznadziejności, przebija się światełko i iskierka nadziei. KSIĘŻYC jest pełen iluzji, tajemnicy i ogromnego magnetycznego przyciągania. Przy energii tej karty tęsknimy skrycie, cierpimy w ukryciu i w samotności, bo przyciąganie do obiektu naszych uczuć jest bardzo silne. Jawi się on jako pełen uroku i czaru. Jest ideałem, którego pożądamy całą duszą. Oddajemy się wspomnieniom, tworzymy wizje, uciekamy w krainę marzeń.
Często towarzyszy nam uczucie żalu i bezsilności, a w negatywnym położeniu KSIĘŻYCA, nawet: złość, zawiść i złorzeczenia. Należy pamiętać, że KSIĘŻYC to koszmary, bagna, mokradła i najczarniejsze zakamarki naszej duszy.
To najbardziej tęskniąca karta. To cierpienie w ciemnościach w których, gdzieś w tym mroku beznadziejności, przebija się światełko i iskierka nadziei. KSIĘŻYC jest pełen iluzji, tajemnicy i ogromnego magnetycznego przyciągania. Przy energii tej karty tęsknimy skrycie, cierpimy w ukryciu i w samotności, bo przyciąganie do obiektu naszych uczuć jest bardzo silne. Jawi się on jako pełen uroku i czaru. Jest ideałem, którego pożądamy całą duszą. Oddajemy się wspomnieniom, tworzymy wizje, uciekamy w krainę marzeń.Często towarzyszy nam uczucie żalu i bezsilności, a w negatywnym położeniu KSIĘŻYCA, nawet: złość, zawiść i złorzeczenia. Należy pamiętać, że KSIĘŻYC to koszmary, bagna, mokradła i najczarniejsze zakamarki naszej duszy.
wtorek, 10 maja 2016
KSIĘŻYC
Według Crowleya - WŁADCA PRZYPŁYWÓW I ODPŁYWÓW
Dla mnie osobiście KSIĘŻYC jest kartą żalu, niespełnienia, zazdrości, często zawiści. Nigdy nie czytam go zbyt pozytywnie, bo generalnie zaciemnia każdy temat.
KSIĘŻYC to karta iluzji, samooszukiwania się.... Jest również kartą uzależnień: narkomania, alkoholizm i to, w ostatnim stadium. Także wskazuje na depresję, przygnębienie i niemoc.
KSIĘŻYC krzyżuje wiele planów. Przy jego energii mamy słabą ocenę sytuacji. Najczęściej nie ogarniamy całości.... jest ona zaciemniona i mglista.
Z INTERNETU:
Księżyc - znaczenie symboliczne:
wtorek, 25 stycznia 2011
Jak skutecznie czarować ?
KSIĘŻYC ma wpływ na życie całej Ziemi i każdego z nas z osobna. Rządzi fazami przyrody: przypływami i odpływami morza, cyklami biologicznymi człowieka.
Subskrybuj:
Posty (Atom)













