niedziela, 10 kwietnia 2011

Co dłonie mówią na temat charakteru człowieka

  • Dłonie mocno złożone i ze splecionymi palcami znamionują zadowolenie i pewność siebie
  • Dłonie złożone,ale palce nie splecione,oznaczają impulsywność,naturę gracza i pyszałka
  • Dłonie, stykające się tylko końcami palców świadczą o niestałości, uleganiu wpływom, skłonności do przekazywania steru kobiecie.
  • Dłonie oparte lekko jedna o drugą to wspaniałomyślność.
  • Dłonie złożone pustym wnętrzem do siebie, skąpstwo.
Mężczyzna, który jedną dłonią obejmuje przegub drugiej, jest stały w uczuciach, zrównoważony i można na nim polegać. Z takim mężczyzną kobieta powinna się wiązać.


  • Regularne mierzenie palcem wskazującym w ludzi i przedmioty
Jeśli ktoś w trakcie rozmowy często wyciąga  palec wskazujący, jest zwykle arogancki, przynajmniej gdy jest przekonany o swoich racjach lub gdy chce do nich przekonać rozmówcę.


  • "Mówienie" dłońmi
Gdy ktoś podczas rozmowy żywiołowo gestykuluje dłońmi, uchodzi za nerwowego i nadgorliwego.Ma skłonność do przeciwstawiania się,,bez żenady i nie przykładając wagi do dobrego wychowania, wszystkim regułom stosunków międzyludzkich. 
W krytycznym, życiowym położeniu łatwo wybucha. Naraża się na niebezpieczeństwo podejmowania przedwczesnych decyzji, by często, równie szybko, zmienić poglądy.


  • Samodyscyplina w ruchach
Jeśli ktoś posługuje się w mowie powściągliwymi i niemalże  obliczonymi gestami, będzie zwlekał z przyjęciem nowych pomysłów albo z trudem zdecyduje się na nową metodę pracy. Będzie potrzebował wiele czasu,aby podjąć decyzję. Ale gdy się raz zdecyduje, będzie cierpliwie przy niej trwał.


  • Kołysanie ramionami
Jeśli ktoś, idąc ulicą, kołysze ramionami albo wręcz wykonuje przesadne ruchy dodające animuszu, nie zanadto troszczy się o zdanie innych ludzi.


  • Ręce w kieszeniach
Wkładanie wciąż rąk do kieszeni pozwala z jednej strony rozpoznać ostrożność, ale z drugiej również swego rodzaju niepewność. Taka osoba nie chce,by ktoś patrzył jej na ręce.


  • Ukrywanie powierzchni dłoni
Jeśli ktoś podczas rozmowy nieustannie stara się ukryć powierzchnie dłoni (na przykład pocierając je, składając lub zaciskając), okazuje brak wewnętrznego przekonania o słuszności tego, co mówi i często też brak szczerości. Nie gra w otwarte karty.


  • Ramiona oparte na stole
Układanie rąk na stole, a wręcz opieranie na nich głowy, oznacza skłonność do poufałości. Taki gest oprócz nadmiaru zaufania do siebie objawia również aktywny i skory do rozrywek charakter. Jeśli ktoś zachowuje się w ten sposób,nie troszczy się zbytnio o środki, którymi osiąga swój cel.


  • Dłoń wyprostowana wewnętrzną powierzchnią do góry
Dłoń otwarcie wyciągnięta w geście powitania, wewnętrzna powierzchnia dłoni zwrócona do góry świadczy o otwartości, sympatii i zdecydowaniu - przynajmniej w momencie powitania.


  • Dłoń wyprostowana wewnętrzną powierzchnią do dołu
Dłoń podana do powitania z wahaniem, odwrócona wewnętrzną powierzchnią do dołu, zdradza brak otwartości, ale zdecydowanie. Jeśli więc rozmówca w ten sposób podaje rękę po naradzie, można wnosić, że nie chce tego,czego życzyłby sobie jego partner, nawet jeśli jeszcze tego nie przyznał.


  • Nerwowe ruchy palców
Jeśli ktoś podczas rozmowy nie wie, co zrobić z rękami, składa papier, kruszy chleb, albo na przyklad przesuwa  tam i z powrotem przedmioty znajdujące się na biurku,jest zdenerwowany rozmową. Czuje się skrępowany. Ucieszy się, gdy rozmowa dobiegnie końca, albo gdy przynajmniej zmieni się jej temat.

-  Dłoń zimna, miękka, gruba; bierność umysłowa, skłonność do ogólnej gnuśności, zewnętrzny spokój.
-  Dłoń zimna, delikatna, mocno napięta; oznaka gwałtownych zmian nastroju, namiętności, nagłego przypływu emocji i skłonność do równie nagłych depresji.
-  Dłoń nazbyt ciepła  lub gorąca; namiętność wyższa od przeciętnej, potrzeba pełnego zaangażowania.
-  Dłoń sucha, chłodna, o skórze niemal pergaminowej; oziębłość, kierowanie się wyłącznie rozsądkiem, brak optymizmu.
-  Dłonie nagle wilgotniejące, na przykład wskutek emocji, czy podczas spotkania z ludżmi; oznaka kompleksów niższości i wielkiej wrażliwości.
                                                                                                              autor Victoria Cantoni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za zamieszczenie komentarza. Twój komentarz ukaże się po zatwierdzeniu przez administratora.
Tymczasem, poczytaj sobie małe co nieco, albo poszukaj... innego bloga, odpowiedniego dla Ciebie w treści i formie.
Cieplutko pozdrawiam

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...