Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Klaus Schwab. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Klaus Schwab. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 3 marca 2022

Nowy Wspaniały Świat

Dzisiaj chciałam sobie włączyć coś sensownego do słuchania, ale nie znalazłam NIC.
Jest tylko wojna! Jest tylko jedna słuszna narracja! 
Wszyscy ekscytują się wydarzeniami na wschodzie, a mnie nieustająco pętają się po głowie pytania:

Cóż ona skrywa? Co ona zasłania? Co ona zaciemnia? Co dzieje się w tle? 

Trochę rzuciłam okiem na zdjęcia i filmiki, bo nijak  nie dało się ich ominąć. 
Zastanowiło mnie, że grzany obecnie temat, te drastyczne zdjęcia, wielkie nagłówki, nie budzą we mnie żadnych, ale to naprawdę żadnych, emocji.

Pewnie serce mi zlodowaciało - pomyślałam, bo powinnam współczuć, powinnam płakać nad biednymi, napadniętymi, a tu NIC, zero emocji.

poniedziałek, 28 lutego 2022

Taka wojna jak pandemia

Najgorszy dzień pokoju, jest lepszy niż najpiękniejszy dzień wojny.

Czuję się w obowiązku, małe co nieco, napisać o szeroko reklamowanej w mediach głównego nurtu, wojnie. Wszak wmieszałam się w temat kładąc karty i pisząc posta: Nie widzę żadnej wojny

Jednoznacznie i bardzo głośno, media informują nas, że Putin napadł na Ukrainę: wojna, atak, inwazja. Taka narracja, takie fakty medialne.  
Oczywiście, sporo telewizji alternatywnych na znanej platformie, również używa podobnych zwrotów: wojna, inwazja, Putin oszalał. Brzmi złowieszczo? Jasne, że tak. Ale o to przecież chodzi, żebyśmy  się bali. Nie po to latami instytut Tavistock prowadził eksperymenty na ludziach, aby je sobie po prostu, prowadzić, ale po to, aby z nich korzystać:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...